Geri
Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Mesaj Gönder
Sıkça Sorulan Sorular
Hangi Konuda Yardım Lazım ?
Üyelik
İade ve değişim
Kargo Teslimat
Sipariş
Güvenlik
Üyelik
Üyelik ücretli midir ?
Firmaya üye olan hiçbir müşterimiz ücret ödememektedir.
Nasıl üye olabilirim ?
Firmaya üye olabilmek için ana sayfada bulunan ÜYE OL seçeneğini tıklayarak, açılan sayfadaki ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir.
Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim ?
Üyelik iptal talebinizi iletmek için 0537 777 66 88 nolu numaradan bize ulaşarak ya da [email protected] adresine talebinizi yazıp ekibimize bildirebilirsiniz.
Şifremi değiştirmek istiyorum ?
Şifrenizi değiştirmek için siteye giriş sağlayarak sağ üst köşede üyelik isminizi tıklayarak HESABIM menüsünden şifre kısmını yeniledikten sonra güncelle butonuna tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde ekibimize bilgi vermeniz yeterli olacaktır.
İade ve değişim
İade işlemini nasıl yapabilirim ?
Şu adımları takip edebilirsiniz. Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır. Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur.. 1. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde Kiwikido’ya başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünleri anlaşmalı kargo firması (MNG veya PTT Kargo) ile göndermeniz durumunda herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz. Farklı bir firma ile gönderimi yapılması durumunda kargo gönderim bedeli tarafınıza faturalandırılacaktır. 2. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir. 3.Satın alınan ürünlerin `Cayma Hakkı` dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir. 4. 7 günü aşan sürelerde ise geri ödeme yoluyla iade yapılmamaktadır. 5.Ayıplı ürünler: Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. - Ürünün ayıplı olduğu kararı yetkili teknik servisler tarafından verilmektedir. Bu süreden sonra karşılaşılan kusurlar garanti kapsamında değerlendirilecektir. - Garanti süresi içerisinde karşılaştığınız problemler için 0537 777 66 88 numaralı telefonumuzdan bilgi edinebilirsiniz. 6. Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu `iade faturası ` ve` iade irsaliyesi` (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri yapılamamaktadır
Ürünümü iade etmek için ne kadar zamanım var?
Mazeretsiz iade ve ürün değişimleri: Ürün çeşitli sebeplerle beklentinizi karşılamadı ise 7 gün içerisinde mazeretsiz iade hakkınız bulunmaktadır. 7 günü aşan sürelerde ise geri ödeme yoluyla iade yapılmamaktadır. Ayıplı ürünler: Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 180 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürün ayıplı olduğu kararı yetkili teknik servisler tarafından verilmektedir. Bu süreden sonra karşılaşılan kusurlar garanti kapsamında değerlendirilecektir. Garanti süresi içerisinde karşılaştığınız problemler için 0537 777 66 88 numaralı telefonumuzdan bilgi edinebilirsiniz. Gönderim: Gönderimleriniz MNG veya PTT kargo olarak anlaşmalı kargolarımız tarafından olmalıdır. Anlaşmalı olmayan kargolar aracılığı ile gönderilen kargolar kabul edilmeyecektir.
İade tutarı ne zaman hesabıma aktarılır?
İadeniz öncellikle Satış Sonrası Servis birimi tarafından 3 gün içinde incelenir ve yukarıda belirtilen şartlara uygun olması durumunda geri ödeme süreci başlatılır. İnceleme sonrasında ürün bedelinin kredi kartınıza iadesi 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bankanızdan kaynaklı sebeplerle iadenizin kredi kartınıza yansıması bir kaç gün sürebilir. İadenizin makul süre içerisinde gerçekleşmediğini düşünüyorsanız lütfen durumu “bize ulaşın” sayfamızdan ya da 0537 777 66 88 numaralı telefonumuzdan bize iletiniz. Siparişinizde kullandığınız hediye çekleri iade işlemi sonrasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte hediye çekindeki kalan kullanım süresi kadar süre iptal işlemi sırasında yeniden başlayacaktır. Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemeleri de ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.
Garanti şartları nelerdir?
Tüm ürünlerimiz ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte size en yakın yetkili teknik servise teslim edebilirsiniz. Yetkili teknik servis bilgilerine garanti belgesi ve kullanım kılavuzlarından ulaşabilirsiniz. Teknik servisine ulaşım imkanınız olmayan markalar için bu ürünleri bize göndermeniz durumunda ürünler tarafımızdan yetkili servislere sizin adınıza gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir. Arızalı ürünü doğrudan yetkili servise götürmeniz ya da göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlamaktadır. Yetkili servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz. Ayıplı satılan ürünlerde gönderi bedeli firmamıza, ayıplı olmayıp garanti süresinde karşılaşılan arızalara istinaden gönderdiğiniz ürünlerin kargo bedeli ise tarafınıza aittir
Ürün iade esnasında yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?
Ürünü orijinal faturası ile birlikte göndermeli ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koymalısınız. Faturasız gönderilen iadeler kabul edilememektedir.(fotokopi geçerli olacaktır) İade edeceğiniz ürünün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir. Ürünler adresimize gönderilirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Yani; ürünler kargoya direkt orijinal kutusu ile değil, orijinal kutusunun koruyucu bir koliye yerleştirilmesinden sonra gönderilmelidir. Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu `iade faturası` ve `iade irsaliyesi` (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri yapılamamaktadır.
Hangi ürünler iade dışındadır?
Ayıbı yetkili teknik birimler tarafından tespit edilen tüm ürünler iade edilebilir ancak mazeretsiz iadeler aşağıdaki durumlarda kesinlikle yapılamamaktadır: Kapsam dışı ürünler; Biberon, emzik, göğüs pedi, bebek bezi, göğüs pompası, iç çamaşırı,bikini,mayo vb. tüm hijyenik gruba dahil ürünler Jelatin, blister ya da vakumlu ambalajlı ürünlerde ambalajı açılmış ya da zarar görmüş olanlar DVD, VCD, kitap, dergi vb. kopyalanabilir ürünler İç çamaşırları (emzirme ürünleri, hamile ürünleri, alıştırma külotları, bebek ve çocuk iç çamaşırları) yıkanmış tekstil ürünleri Gıda ürünleri (mama, içecek vs.) Koruyucu bandı olmayan hızlı tüketim ürünleri (krem, şampuan, vb. ürünler) Teşhir / fırsat köşesi reyonunda indirimli olarak satılan ve kusuru önceden belirtilen ürünler Tüm kullanılmış ürünler (satıla bilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır) Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları mevcut değil ise iadesi ya da değişimi mümkün değildir. Ancak; iade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise, iade işlemi sırasında %20`lik bedel kesintisi uygulanmakta ve iade buna göre eksik bedelle yapılmaktadır. *Lütfen kullanılmış ürünleri iade veya değişim için göndermeyiniz. Kısa süreli de olsa kullanılmış ürünler ve doğrudan vücut ile temas ederek denenmiş ürünler kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Yasal olarak, ilgili markaların bu tarz ürünleri iade almama ve değiştirmeme hakkı bulunmaktadır. *Hijyen kuralları gereği iç çamaşırı, ambalajı açılmış çorap kategorimiz ve aksesuar grubunda değişim/iade süreci bulunmamaktadır.
Kargo ücretini kim öder ?
İade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde ürünleri anlaşmalı kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. (İlk gönderim için geçerlidir.) Ürünü göndermeden önce iade sebebinizi 0537 777 66 88 numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir. Anlaşmalı kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz. Kargo bedava (Ücretsiz Kargo) kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.
Ürün ambalajı hasarlı ise iade alabilir miyim?
İade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise, iade işlemi sırasında %20`lik bedel kesintisi uygulanır ve iade buna göre eksik bedelle yapılır. Ürünlerin son aşamada depo kontrolü sonrasında ilgili birim sizlere dönüş sağlamaktadır.
Ürünümü değiştirmek istiyorum nasıl yapabilirim ?
Şu adımları takip edebilirsiniz. 1-Kargo ile ürünü bize karşı ödemeli olarak geri göndererek değişim talep edebilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyiniz a. Ekibimize sipariş numaranızı ileterek değişim kodu için destek alınız. b. Faturanızın 1 nüshası ile beraber içine üründeki problemi yazarak karşı ödemeli olarak faturadaki adrese gönderiniz. Kargonuz bize ulaştığında arkadaşlarımız gerekli çalışmayı yapıp size yeni ürününüzü en kısa sürede göndereceklerdir.
Değişim sırasında kargo ücreti kime ait ?
Değişim yapmak istediğiniz ürünü tarafımıza aracı kargo şirketi ile gönderimini sağladığınız takdirde kargo bedeli kiwikido.com`a ait olmaktadır. (Tek sefer geçerlidir.)
Ürün ne kadar sürede değiştirelecek?
Değişim için gönderimini sağladığınız ürün tarafımıza ulaştığı an itibariyle değişim/iade departmanı 5 -10 iş günü içerisinde işleminizi sonlandırmış olacaktır. (Özel günlerde bu süre değişkenlik gösterebilmektedir.)
Değişim/İade kodunu nasıl alabilirim?
Değişim/iade kodu ürünleriniz teslim edildikten sonra 7 gün içerisinde sizlere destek hatlarımız tarafından iletilebilmektedir. Web sitemiz üzerinden oluşturduğunuz *iade kodu al* butonu ile sadece talep oluşturabilmektesiniz. Değişim/iade kodu alınmadan gönderilen kargolar için firmamızın herhangi bir sorumluluğu olmamaktadır. Destek hatlarımız 7/24 sizlere hizmet vermektedir.
Kargo Teslimat
Kargom kaç güne gelir?
Kargolar bulunduğunuz bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Marmara bölgesi ve büyük şehirlere 1-3 gün içerisinde kargolar ulaşabilmektedir. Ancak, köy ya da ilçelerde bu zaman kargo firmasına göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Siparişinizi verirken kargo firmasını bu kriterleri göz önüne alarak vermenizi tavsiye ederiz.
Kargom teslime hazır olmasına rağmen halen teslim edilmemiş?
Kargonuz, takip bilgisi kargo firmasından geldikten sonra teslim edildi olarak görünmeye başlayacaktır.
Kargomu nasıl takip edebilirim ?
Kargo takibi yapabilmeniz için hesabım, siparişlerim sayfası ve sipariş no butonuna tıklayarak takip edebilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde ekibimize bilgilendirme yapabilirsiniz.
Yurt dışına kargo gönderiliyor mu ?
Yurt dışına gönderi yapılmamaktadır.
Kargo ücreti ne kadardır?
İnternet mağazamızdan yapacağınız tüm alışverişlerde Türkiye`nin her yerine kargo 29,99 ₺`dir. 700 ₺ ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. Kapıda Nakit/Kredi Kartı ödemelerinizde ise alışveriş tutarınıza 9,99 ₺ ücret yansıtılmaktadır.
Kargo teslimat sonrası ürünüm hasarlı çıktı ne yapmalıyım?
Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda; Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız. Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz: Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir. 0537 777 66 88 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir. Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra ürünler tarafınıza sağlam olarak yeniden gönderilecek ya da ürün bedeli iade edilecektir. Elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size telefonda anlatılacaktır.
Hangi kargo firmaları ile çalışmaktasınız?
MNG ve PTT kargo firmaları ile anlaşmamız bulunmaktadır. Siparişinizi oluşturma aşamasında seçim yapabilmektesiniz.
Sipariş
Siparişim ne zaman kargoya verilir?
Siparişiniz 1-3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Tedarik ürünlerinde tedarik süresine bağlı olarak bu süre uzayabilmektedir.
Siparişimi iptal etmek istiyorum?
Siparişinizi, sipariş takibi bölümünden iade talebi oluşturarak iade edebilirsiniz. İade talebiniz tarafımızdan değerlendirilerek gerekli tutarların iadesi sağlanacaktır. Bu süre 1-5 iş günü olabilmektedir. Siparişinizi iptal etmek istiyorsanız değişim/iptal talebi butonuna tıklamanız yeterli olmaktadır. Ekibimiz inceleme sağlayarak sizlere ulaşmakta ve teyit etmeniz ile birlikte iptali gerçekleşmektedir. Siparişiniz içerisindeki ürünü, renk veya bedeni değiştirmek istiyorsanız aynı işlemi uygulamanız gerekmektedir. En kısa sürede taleplerinize geri dönüş sağlanmaktadır.
Sipariş esnasında T.C Kimlik no neden isteniyor?
29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazate`de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007 tarihinden itibaren gerçek kişilere kesilen faturalarda T.C. Kimlik Numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir. T.C. Kimlik Numaranız da dahil olmak üzere, üyelik bilgileriniz 3.şahıs veya kurumlarla paylaşılmamaktadır. Yurt dışında yaşayanlar veya Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu üyelerimiz için T.C. Kimlik Numarası zorunlu olmamakla beraber, bu durum açık ve net bir şekilde görülebilir olmalıdır. Yani, yurt dışında yaşayanların teslimat adresleri, yurt içinde yaşayan yabancı uyrukluların da isimleri yabancı kaynaklı olmalıdır. Bu şartlara uyan üyeler, sipariş verirken, T.C. Kimlik Numarası yazılması gereken alana 00000000000 değerini girebilirler. T.C. Kimlik Numarası girmemiş veya yapılan kontrollerde başkasına ait numara giren üyelerin siparişleri işleme alınmayıp, bekletilmektedir.
Siparişim hangi kargo şirketi ile gönderilecektir.
Şu anda anlaşmalı olarak çalıştığımız kargo firması MNG ve PTT KARGO olmaktadır. Bölgenize göre seçim yapabilmektesiniz.
Siparişi ne zaman teslim alabilirim ?
Siparişiniz stoğumuzda mevcut ise ortalama 1-3 iş günü, tedarik ürün ise 7 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Tahmini teslimat süresi iş günü üzerinden hesaplandığı için, belirtilen süreye hafta sonu ve resmi tatiller dahil değildir. Hafta sonu ve tatillerde vermiş olduğunuz siparişleriniz, ilk iş gününde işleme alınıp; 1-3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmeye başlanır. Siparişleriniz kargoya teslim edildiğinde, e-posta ve sms ile bilgi gönderilecektir.
Yurt dışına teslimat yapıyor musunuz ?
Yurt dışına teslimat yapılmamaktadır.
Kargo ücreti ne kadardır?
Alışverişinizi 700₺` ye tamamlayarak ücretsiz kargo imkânından faydalanabilirsiniz. 700₺ altındaki alışverişler de kargo ücretlendirmesi 29.99₺`dir. Kapıda ödemelerinizde 9,99₺ ek ücret yansıtılmaktadır.
Güvenlik
Güvenlik Durumu
Alış-Veriş Güvenliği ve SSL Sertifikası Sitemizde kredi kartınızla yapacağınız tüm alış-verişleriniz Geotrust RapidSSL sertifikasıyla güvence altına alınmıştır. Kart bilgileriniz 128 bit koruma ile şifrelenerek iletilmektedir. SSL (Secure Soket Layer) bağlantısının durumda aktif olduğunu, sipariş işlemleri sırasında kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfamıza geçtiğiniz sırada, tarayıcınızın adres çubuğunun hemen yanında görüntülenecek olan kilit simgesinden anlayabilirsiniz.
Kategoriler
Son Görüntülenenler

Yeni Gelenler

Bebek Giyim

Çocuk Giyim

Hediyeni Seç

Aksesuar

Bize Ulaşın